Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną stronę www

      Żyjemy w czasach, gdy Internet jest najszybciej rozwijającym się i powszechnym medium do przepływu informacji. Każdego dnia, miliony internautów wyruszają w sieć w poszukiwaniu pożądanych treści. Jedni szukają rozrywki, inni informacji ze świata, a jeszcze inni dokonują zakupów online, przeglądając łącznie setki tysięcy, a nawet miliony stron internetowych. Według przeprowadzonych badań, internauci tylko pobieżnie i bardzo szybko skanują wzrokiem odwiedzane witryny i bardzo często wychodzą z nich w przeciągu kilku sekund, nigdy więcej nie wracając. Stąd wzięło się popularne stwierdzenie określające statystycznego użytkownika Internetu - fool in hurry - oznaczające dosłownie głupiec w pośpiechu. Dlatego należy uświadomić sobie jak ważne jest posiadanie profesjonalnej strony internetowej.

Co zatem znaczy profesjonalna strona internetowa”?


      Na pewno stwierdzenie to nie oznacza strony internetowej wykonanej przez ludzi uważających się za profesjonalistów. Nie oznacza to również ogromnej sumy pieniędzy wydanej na stworzenie witryny. Zawodowo wykonany produkt mówi sam za siebie.


      Profesjonalną w tym znaczeniu rozumieć należy jako stronę przygotowaną z zachowaniem zasad estetyki, nowych technologii, stronę stabilną i bezawaryjną, ale przede wszystkim i co najważniejsze – produkt dopasowany do potrzeb rynku i godnie reprezentujący oblicze firmy. Nie bez powodu mówi się, że strona internetowa jest najlepszą wizytówką przedsiębiorstwa, gdyż reprezentuje ona firmę w sposób niezależny. To właśnie potencjalny klient - użytkownik sieci - znajduje witrynę podczas poszukiwania informacji, a ta odpowiednio przygotowana, jest w stanie zdziałać więcej niż gadatliwy akwizytor, nachalnie usiłujący sprzedać nam produkt, który właśnie trzyma w rękach. Internet rozwija się każdego dnia, otrzymując kolejną porcję stron WWW, w tym również stron konkurencji. Jeśli witryna nie jest w stanie zatrzymać użytkownika na dłużej, opuści ją i w mgnieniu oka znajdzie inną, konkurencyjną firmę.

   Dobrze przygotowana witryna to wiele godzin spędzonych na analizie celów i oczekiwań, przygotowaniu szkiców, stworzeniu projektów jak najbardziej dopasowanych do potrzeb przedsięwzięcia i funkcjonalności przyszłej strony internetowej, a także wdrożeniu ich w życie, wykorzystując najlepsze z możliwych technologie. Mówiąc o stronie WWW jako produkcie, dodać należy do tego również fachową pomoc i doradztwo dla klientów, z zakresu obsługi samego serwisu, a także jego aktualizacji. Wszystko to wykonane poprawnie i ze smakiem daje dopiero produkt skończony. Produkt profesjonalny.


Strona internetowa jako inwestycja.


      Nie od dziś wiadomo, że bez dobrej i skutecznej reklamy, żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie wzbić się na wyżyny i zawładnąć rynkiem, a przynajmniej dobrze prosperować. Przedsiębiorcy świadomi rozwoju mediów, dostrzegają już potrzebę posiadania profesjonalnej witryny, dlatego nie mówią o jej zakupie w formie wydatku, lecz inwestycji w przyszłość. W dodatku inwestycji, która zwróci się w szybkim tempie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pieniądze można przecież zainwestować źle, w sposób, który nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Dlatego nie warto dać się skusić zaoszczędzeniu kliku złotych, by w rzeczywistości wyrzucić te pieniądze w błoto. Wybierając wykonawców strony internetowej należy się przede wszystkim kierować ich podejściem w rozmowie z klientem, a także portfolio wykonanych dotąd zleceń.Korzyści płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej i wykonanej witryny WWW:


  • możliwość przyciągnięcia setek użytkowników internetu, z których każdy może być potencjalnym klientem
  • stosunkowo tania i bardzo dostępna forma reklamy
  • przedstawiciel handlowy żyjący własnym życiem przez 24/7 i 365 dni w roku
  • możliwość analizy popularności marki w internecie, a także mierzenie liczby odwiedzin i opracowywanie strategii marketingowych
  • kreowanie dobrego wizerunku firmy, dzięki aktualizowanej stronie, a także wykorzystaniu portali społecznościowych (social media)
  • i wiele wiele więcej, o których już wkrótce możesz się przekonać!